Pátek, 16 prosince, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
FinanceKoná se konference o budoucnosti automobilové dopravy ve městě

Koná se konference o budoucnosti automobilové dopravy ve městě

Diskutovat na ní budou o propojení dálnic D1 a D2 přes Malé Karpaty, propojení vnitřního obchvatu hlavního města severní tangentou, společném dopravním dispečinku i dalších řešeních ke zlepšení plynulosti automobilové dopravy.

\“Jde o první ze série odborných konferencí, které město plánuje organizovat i na další způsoby dopravy ve městě,\“ uvedl primátor Bratislavy Matúš Vallo. Konference bude ukončena ve středu (3. 11.) v 17:00 veřejnou diskusí ministra dopravy a výstavby SR Andreje Doležala (nominant Jsme rodina), primátora Bratislavy Matúše Valla a ředitele Útvaru hodnoty za peníze Štefana Kišše, během které budou zosumarizované její hlavní závěry.

Dopravní situace v Bratislavě je podle magistrátu dlouhodobou výzvou. Poukazuje přitom na stále se zvyšující počet aut a chybějící dopravní infrastrukturu. Město přiznává, že dopravní opatření, která realizuje v podobě parkovací politiky, či preference městské hromadné dopravy, pomohou rychleji se přemísťovat po Bratislavě tisícům cestujících, nevyřeší však problémy, které způsobuje například tranzitní doprava.

\“Pro finanční náročnost velkých dopravních projektů jsme odkázáni na spolupráci mezi městem a státem,\“ konstatovala bratislavská samospráva. Poukázala přitom i na hlavní železniční stanici či organizaci dopravy na dálničních obchvatech.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper