Čtvrtek, 15 prosince, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
FinanceCeny ropy klesly, cena Brentu sklouzla k hranici 84 USD za barel

Ceny ropy klesly, cena Brentu sklouzla k hranici 84 USD za barel

Po růstu na začátku úterního obchodování začaly ceny ropy postupně klesat a kolem 17:00 SEČ sklouzla cena Brentu k hranici 84 USD a cena WTI k hranici 83 USD za barel (159 litrů). Trhy momentálně vyčkávají na informace z USA o vývoji ropných zásob, jakož i na zasedání států OPEC+, které by koncem týdne měly jednat o těžebních kvótách.

Cena severomořské ropné směsi Brent s dodávkou v lednu dosáhla do 17:03 SEČ 84,16 USD (72,53 eura) za barel. Ve srovnání s předchozí uzávěrkou to znamená pokles o 55 centů.

Cena americké lehké ropy WTI s prosincovým kontraktem dosáhla 83,04 USD/barel. Oproti předchozí uzávěrce to představuje pokles o 1,01 USD.

Vývoj cen částečně ovlivnily očekávání analytiků, že zásoby ropy v USA za předchozí týden vzrostly. V průzkumu agentury Reuters uvedli, že předpokládají jejich růst o 1,6 milionu barelů. Americký ropný institut (API) zveřejní svůj odhad v úterý v pozdějších hodinách a klíčovou zprávu o vývoji ropných zásob by americké ministerstvo energetiky mělo oznámit ve středu 3. listopadu.

Výraznějšímu poklesu cen však brání nejistota v souvislosti s nadcházejícím zasedáním států OPEC+, které budou rozhodovat o produkčních kvótách. Mnozí velcí spotřebitelé ropy, jako jsou USA, mají zájem na výraznějším zvýšení těžby ze strany OPEC+, což by stlačilo ceny komodity dolů. Očekává se však, že producenti na svém zasedání ve čtvrtek 4. listopadu setrvají na dohodnutém programu pouze postupného zvyšování těžby každý měsíc o 400.000 barelů denně.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper