Pátek, 16 prosince, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
PodnikáníUrčité potraviny budou levnější!

Určité potraviny budou levnější!

Snížení DPH by mohly od nového roku potěšit potraviny s označením bio a možná i zdravé potraviny, které obdrží v základním potravinovém semaforu zelenou, a to hlavně potraviny se sníženým obsahem cukru a umělých syntetických sladidel.

Sazby daně z přidané hodnoty upravuje takzvaný „zákon o DPH“ (§ 27 zákon č. 222/2004 Sb z. o dani z přidané hodnoty ve znění pozdějších předpisů).

Základní sazba daně je ve výši 20 %, avšak máme zde i sníženou sazbu daně ve výši 10 % na vybrané druhy zboží a služeb. Tuto sníženou sazbu bych rád uplatnil i na všechny potraviny, a to domácí či z dovozu, s certifikovaným označením BIO. Později, po zavedení potravinového semaforu, by se k této snížené sazbě mohly přidat i potraviny s přidaným vitamínem D, jakož i potraviny se sníženým obsahem cukru, ale bez náhrady v podobě umělých syntetických sladidel.

Zákazník by si při nákupu neměl vybírat „zdraví podle ceny“. Zdravější potraviny, jakož i Bio potraviny, by měly být prodávány s minimálním cenovým rozdílem. A toto je úkolem státu.

Nakonec, pokud budeme mít zdravější obyvatelstvo, utratíme méně peněz i na zdravotnictví. Všechno na sebe navazuje. Věřím, že můj návrh převedeme i do praxe. Dnes se tímto návrhem bude zabývat i koaliční rada a předložit by se tak mohl na listopadovou schůzi.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper