Pátek, 16 prosince, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
FinancePo 13 letech obnovili leteckou linku z Kodaně

Po 13 letech obnovili leteckou linku z Kodaně

Po 13 letech obnovili pravidelnou leteckou linku z Kodaně do Bratislavy. Do svého letového řádu si ji od 1. listopadu přidala společnost Ryanair. Lety z této destinace do Bratislavy byly naposledy v nabídce v roce 2008, kdy je provozovala společnost SkyEurope. TASR o tom informoval mluvčí Bratislavské organizace cestovního ruchu – Bratislava Tourist Board (BTB) Július Buday.

První cestující z Kodaně čekalo po příletu přivítání, které spolu s bratislavským letištěm zajistil BTB. „Kromě hudebního vystoupení dostal každý ze 127 cestujících i malý dárek a informace o tom, jak čas v Bratislavě co nejlépe využít,“ upřesnil Buday.

Letový plán této linky umožňuje nejkratší pobyt na Slovensku na tři noci v případě příletu pátek a odletu v pondělí. BTB plánuje oslovit dánský trh i prostřednictvím komunikačních aktivit. Proto už nyní prostřednictvím dotazníku sbírá data od prvních turistů, kteří Bratislavu navštívili.

„Nové linky, které Bratislavu spojují s jinými metropolemi, jsou pro oživení zájmu zahraničních turistů velmi důležité. Za prvních osm měsíců přespalo v našem hlavním městě jen 777 Dánů, což je v porovnání s jejich celkovým počtem za rok 2019, který činil 5143, přibližně 15 procent,“ konstatoval mluvčí BTB. Linka z Kodaně proto podle něj přináší potenciál k překonání těchto statistik.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper