Čtvrtek, 15 prosince, 2022
novinky

Pfizer zvyšuje prognózu tržeb z vakcíny proti COVID-19 v letošním roce

Redakce doporučuje

Společnost Pfizer v úterý zvýšila celoroční prognózu tržeb z prodeje své vakcíny proti onemocnění COVID-19, jelikož podepisuje dohody se státy o posilovacích třetích dávkách. A postupně získává také povolení k použití svých injekcí u dětí.

Konkrétně Pfizer zvýšil odhad tržeb z vakcíny v roce 2021 o 7,5 % na 36 miliard USD (31,09 miliardy eur) z 33,5 miliardy USD, které očekával ještě v červenci.

Díky bezprecedentní globální snaze o očkování proti onemocnění COVID-19 se společná vakcína Pfizeru a německé společnosti BioNTech stala jedním z nejprodávanějších produktů amerického koncernu v jeho přibližně 172leté historii.

Společnost, která byla dříve známá zejména díky lékům, jako jsou Xanax a Viagra, si se svým německým partnerem rovnoměrně rozděluje náklady a zisk.

Pfizer odhaduje, že dodá 2,3 miliardy dávek vakcíny z přibližně 3 miliard, které předpokládá, že vyrobí v letošním roce.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Inovujte své podnikatelské dovednosti

Pokud právě začínáte rozjíždět svůj byznys, tak je krom dobrého nápadu vždy velkou výhodou znát i zákonitosti podnikatelského prostředí...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img