Čtvrtek, 15 prosince, 2022
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyTipy na výlet a ubytování v Hustopečích

Tipy na výlet a ubytování v Hustopečích

V srdci malebné jižní Moravy, leží mezi Brnem a Břeclaví překrásné město Hustopeče. Ti, kteří milují chuť moravského vína, jistě budou město alespoň podle něj znát. Jedná se totiž o oblast, kde se vinohrady rozprostírají snad na každém volném koutě. Mimo vína, je toho tu mnoho k vidění. Přinášíme vám pár tipů, kam se vydat na výlet. A pokud jde o ubytování v Hustopečích, je stejně příjemné, jako samo město. 

Mandloňový sad

Přímo v samotném srdci Hustopeč můžete navštívit mandloňový sad. Stromy tu byly vysázeny v polovině 20. století. Ovšem bohužel nikdo se o ně nestaral a stromy začaly pustnout. Pomoc od města přišla za pět minut dvanáct a tento český unikát zachránila. Dnes jsou stromy nádherné a dokonce se uprostřed nich tyčí krásná 17,5 metrů vysoká rozhledna, kterou každý rok navštíví velké množství turistů z celého okolí.   

Kde se tu v létě vykoupat?

K létu neodmyslitelně patří i koupání, a to je tu opravdu pestré. Zchladit se můžete na koupališti přímo v Hustopečích, ale také v Rakvicích v rybníce Šutrák. Nedaleko města se nachází i Aqualand Moravia v Pasohlávkách. A pokud je i tohle málo, můžete se vykoupat v Novomlýnských nádržích, kde jsou dvě oddělené laguny, k nimž náleží příjemné pláže. Samozřejmostí jsou i vodní sporty nebo bohaté občerstvení.

Do Kobylí na spirálovou rozhlednu

Nad obcí Kobylí se vypíná Kobylí vrch s nadmořskou výškou 34 metrů, kde byla vystavěna spirálová rozhledna. Jedná se o sedm a půl metrů vysokou rozhlednu, která byla otevřena v roce 2018. Ti, kteří se bojí výšek a nevylezou na žádnou rozhlednu, tato bude ideální. Navíc je vhodná i pro lidi na invalidním vozíku. Užijte si výhled na Pálavu, Bílé Karpaty, Chřiby, Buchlov a mnoho jiných míst.

Za zmínku také jistě stojí levné ubytování v Hustopečích, kde můžete vybírat z chalup či penzionů s romantickým bazénem a mnoha dalších.

Předchozí článekKrása rubínů
Další článekJAK VYUŽÍT SVŮJ ČAS NAPLNO?

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper