Pátek, 7 dubna, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyNa investování nikdy není pozdě. Důležité je začít.

Na investování nikdy není pozdě. Důležité je začít.

Asi nejskloňovanějším slovem posledních týdnů je inflace. Co to vlastně znamená? Nejjednodušší vysvětlení je, že to je plošný růst cen všeho, nejen některých výrobků. Dnes si tak za stejnou částku pořídíte méně zboží než včera.

Inflace je špatnou zprávou pro peníze v bance, protože aktuální úroky na běžných účtech inflaci nejen že nedorovnají, ale jsou násobně nižší.

Naštěstí je v současnosti mnoho způsobů, jak zhodnotit své peníze lépe. Jedním z těch vhodných je například investování. Už samotné slovo v mnoha vyvolává respekt, vždyť k investování je třeba mít určitě velký majetek. A to je omyl. Například v podílových fondech může své peníze zhodnocovat každý, kdo si umí odložit alespoň 20 € měsíčně. Výrazně pomůže, má-li nadějný investor alespoň nějaké tušení o tom, co se s jeho penězi děje. Základní znalosti lze nyní získat jednoduchou a hravou formou i na Facebooku. Stačí se zapojit do chatbotové hry Future Invest Master, ve které si každý může bez rizika vyzkoušet, jak investování funguje. Důležité je vybrat si úvodní strategii, k čemuž pomůže dotazník investora. Podle dění ve hře, které ovlivňuje stav investice, ji můžete změnit a tak ovlivňovat stav hráčského konta. Hráči a hráčky, kteří hru úspěšně ukončí, budou zařazeni do slosování o 3 poukazy na víkendový pobyt ve Wellness hotelu Patince.

Za touto unikátní hrou stojí firma IAD Investments, zpráv. spol., a.s., nejstarší slovenská nezávislá správcovská společnost, která letos slaví 30. výročí svého vzniku a spravuje aktiva více než 1,19 miliardy EUR pro jako 40 tisíc investorů a klientů.

Investování do podílových fondů je spojeno s rizikem. Hodnota investice se může i snižovat a není zaručena návratnost původně investované částky. Minulá výkonnost podílových fondů není spolehlivým ukazatelem pro jejich budoucí výkonnost. Informace uvedené na této stránce nepředstavují poskytnutí investičního poradenství, nebyly vypracovány jako investiční průzkum a nejsou ani návrhem na uzavření obchodu ze strany správcovské společnosti IAD Investments, zpráv. spol., a.s. .“

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper